Pogoda i klimat - Hawana(Kuba) , Karaiby


Karaiby są wyspami, na których wypoczywać można przez cały rok. Temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie spada tam poniżej 25 ºC, a na większości wysp standardem są 30-stopniowe upały.

Na urlop na wyspach karaibskich najlepiej wybrać się w okresie pory suchej, kiedy powietrze nie jest tak wilgotne i parne. Czas jej trwania różni się nieco na poszczególnych wyspach, jednak przeważnie występuje w okresie listopad/grudzień – marzec/kwiecień.

 • Częściowe zachmurzenie
  33°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  75%
  wilgotność:
  62%
  widoczność:
  9 km
  ciśnienie:
  1017hPa
  wiatr:
  203°   15 km/h
  wsch. słońca:
  07:04
  zach. słońca:
  19:53
 • Częściowe zachmurzenie
  min.23°C max.31°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  31°   21 km/h
  wsch. słońca:
  07:03
  zach. słońca:
  19:53
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.23°C max.34°C
  opady:
  0.2 mm
  wiatr:
  72°   19 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  19:53
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.22°C max.33°C
  opady:
  0.2 mm
  wiatr:
  146°   29 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  19:54
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.23°C max.34°C
  opady:
  0.5 mm
  wiatr:
  187°   23 km/h
  wsch. słońca:
  07:01
  zach. słońca:
  19:54
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
881011111011109988
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
11987101518212115913
Powered by:

Karaiby - kiedy na wakacje?

 • Karaiby są wyspami, na których wypoczywać można przez cały rok. Temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie spada tam poniżej 25 ºC, a na większości wysp standardem są 30-stopniowe upały.
 • Na urlop na wyspach karaibskich najlepiej wybrać się w okresie pory suchej, kiedy powietrze nie jest tak wilgotne i parne. Czas jej trwania różni się nieco na poszczególnych wyspach, jednak przeważnie występuje w okresie listopad/grudzień – marzec/kwiecień.
 • Nieco inny klimat znajdziemy na Antylach Holenderskich, gdzie pada znacznie mniej (głównie w okresie październik-grudzień). Na Bahamach pora deszczowa występuje od kwietnia do sierpnia, jednak to właśnie ona najlepiej nadaje się na plażowanie (deszcze występują głównie wieczorem i w nocy).
 • Temperatura wody w Morzu Karaibskim zdecydowanie zachęca do kąpieli przez cały rok, utrzymując się stale powyżej 25 ºC.
 • Karaiby nawiedzane są często przez huragany. Przeważnie występują one w okresie od sierpnia do listopada.

W klimacie Karaibów ogólnie wyróżnić można dwie pory roku – suchą i deszczową. Najlepiej odwiedzać wyspy w czasie trwania pory suchej, kiedy działanie upałów nie jest potęgowane przez wilgotne powietrze. Na Jamajce pora sucha trwa od listopada do kwietnia, na Kubie nieco krócej (od końca listopada do połowy kwietnia). Wyprawę na Dominikanę oraz Portoryko powinniśmy planować między grudniem a kwietniem, a na Haiti między grudniem i marcem. Antyle Holenderskie są najbardziej słonecznymi wyspami Karaibów, nieco większe opady zdarzają się tutaj jedynie w okresie październik-grudzień. Na Bahamach największe opady występują między kwietniem a sierpniem, jednak zdarzają się raczej wieczorem i w nocy. Warto wybrać się tam właśnie w tym okresie, ponieważ przez pozostałą część roku może być nieco chłodniej. Na Małych Antylach najlepiej wypoczywa się między styczniem a kwietniem. Charakterystyczną cechą klimatu Karaibów są huragany. Można się ich spodziewać od sierpnia do października na Jamajce, Małych Antylach, w Portoryko i na Dominikanie, od sierpnia do listopada na Haiti oraz we wrześniu i październiku na Kubie i rzadziej na Bahamach. Cyklony omijają natomiast Antyle Holenderskie. Wybierając się na Karaiby należy pamiętać o środku przeciwko komarom – przez cały rok na Haiti, Dominikanie, Małych Antylach i Antylach Holenderskich oraz głównie w porze deszczowej na Jamajce, Kubie i w Portoryko.